Bezpieczne ogrzewanie: kocioł z zamkniętą komorą spalania

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Grudzień 8, 2016
0 komentarzy
2229 Views

Tydzień temu pisaliśmy o tym, jak powstaje czad. A jaka jest najskuteczniejsza metoda, aby się przed nim uchronić?

kociol-kondensacyjny-dwufunkcyjny-mcr-home_zdjecie-aranzacyjne-fot-de-dietrichW odróżnieniu od kotłów gazowych z otwartą komorą spalania, kotły z zamkniętą komorą spalania mogą pobierać powietrze z zewnątrz przy pomocy przewodu powietrzno-spalinowego. Gwarantuje to dostarczanie do palnika odpowiedniej ilości tlenu – czad nie ma szansy powstać i wydostać się na zewnątrz urządzenia. Zamknięta komora spalania jest całkowicie odizolowana od pomieszczenia, w którym znajduje się kocioł, więc nie ma możliwości, aby przedostawały się do niego spaliny.  Są one usuwane na zewnątrz dzięki wsparciu wentylatora wbudowanego w kocioł.

Wszystkie obecnie dostępne na rynku gazowe kotły kondensacyjne mają zamkniętą komorę spalania. Decydując się na wymianę starego urządzenia, można być więc pewnym, że nowy kocioł będzie w pełni bezpieczny. Nowoczesne urządzenia grzewcze są również wyposażone w specjalne czujniki, które wyłączają kocioł w przypadku jakiejkolwiek awarii, na przykład w razie nieprawidłowego odprowadzania spalin.

Zamknięta komora spalania ma też kilka zalet związanych z wydajnością kotła i większymi możliwościami, jeśli chodzi o instalację. Kotłownia czy inne miejsce, w którym jest zamontowany kocioł w określonym przedziale mocy, nie musi posiadać okien czy kanału nawiewnego – mniejszy napływ powietrza z zewnątrz sprawia, że pomieszczenie się nie wychładza. Dodatkowo, przewód powietrzno-spalinowy gwarantuje wstępne podgrzanie powietrza, zanim dotrze ono do komory spalania, co pozytywnie wpływa na wydajność urządzenia.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: