Kotlina Jeleniogórska walczy z redukcją smogu

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Kwiecień 21, 2016
0 komentarzy
766 Views

Południe Polski jest najbardziej zanieczyszczonym regionem naszego kraju. Aglomeracja Jeleniogórska, w której skład wchodzi kilka miejscowości turystycznych, również chce walczyć z niską emisją, na którą codziennie są narażeni turyści oraz mieszkańcy tamtejszych okolic.

540px-POL_Jelenia_Góra_COA.svg

Samorządowcy Aglomeracji chcą zwrócić się o pomoc do Marszałka Województwa Dolnośląskiego w sprawie podjęcia uchwały ograniczającej palenie w piecach węglem słabej jakości oraz węglem brunatnym. Kiedy Jelenia Góra oraz okoliczne miasta zostaną objęte “ustawą antysmogową” władze będą mogły ubiegać się o dodatkowe środki na wymianę pieców.

Przypomnijmy, że Jelenia Góra uczestniczyła w programie KAWKA, który był finansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Środowiska i Urzędu Miasta od 2013 roku. Z puli przeznaczonej na dofinansowania w wysokości 69 procent kosztów skorzystało 420 osób. Ze środków zakupiono bardziej ekologiczne piece, które nie trują środowiska jak te, które są opalane węglem. Miasto zadecydowało również o zamknięciu centrum miasta dla samochodów ciężarowych, co również korzystnie wpływa na zmniejszenie emisji szkodliwych spalin.

Niebawem ma również ruszyć zmiana w jeleniogórskim MZK – w ramach ZIT modyfikację mają przejść wszystkie środki transportu. Docelowo wszystkie autobusy mają spełniać normy niskiej emisji, a na ulice wjedzie dodatkowo pięć nowych pojazdów hybrydowych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

komentarze z facebooka: