Ogrzewanie podłogowe we współpracy z pompą ciepła cz.1

Przez Adam
W Instalatorzy
Styczeń 16, 2018
0 komentarzy
126 Views

Decydując się na ogrzewanie budynku za pośrednictwem pompy ciepła, najczęściej powstający system uzupełniamy ogrzewaniem podłogowym. Takie połączenie ma wiele zalet, dzięki którym użytkowanie domu jest czystą przyjemnością.

GSHP_zdjecie_aranzacyjne (1)Przyjazne dla naszego portfela

Niskotemperaturowy system ogrzewania stanowi rozwiązanie niezwykle oszczędne, w którym nakłady eksploatacyjne są niższe niż w przypadku zastosowania standardowych rozwiązań wysokotemperaturowych. Wytyczne dotyczące projektowania wodnych ogrzewań podłogowych dopuszczają maksymalną temperaturę posadzki w strefie stałego przebywania ludzi na poziomie 29°C. Temperatura powierzchni klasycznego grzejnika w sezonie grzewczym wynosi ok. 70°C.

System działania ogrzewania podłogowego powoduje, że aż 70% ciepła oddawane jest do otoczenia poprzez promieniowanie. Oznacza to, że poprzez równomierny rozkład temperatur, pomimo niskiej temperatury zasilania, ogrzewanie podłogowe dostarcza odpowiednią ilość ciepła i jest rozwiązaniem, które może być stosowane jako podstawowe, ale też dodatkowe, np. w domach modernizowanych.

Estetyka wsparta walorami praktycznymi

Ogrzewanie podłogowe jest rozwiązaniem najbardziej estetycznym z wszystkich stosowanych typów ogrzewania. Rolę grzejnika pełni tutaj posadzka, w której umieszczona jest cała instalacja. Takie rozwiązanie daje możliwość dowolnej aranżacji i brak ograniczeń w rozkładzie mebli w pomieszczeniach, co nie jest możliwe przy zastosowaniu grzejników montowanych na ścianie. Przeszkodą nie jest nawet dobór podłogi. Niezależnie czy wybór padnie na kamień, ceramikę czy drewno,  ogrzewanie podłogowe nadal będzie spełniało swoją funkcję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

komentarze z facebooka: