Pompa ciepła a ogrzewanie podłogowe

Przez Monika
W Klienci indywidualni
Październik 6, 2016
0 komentarzy
593 Views

Ogrzewanie podłogowe jest dobrym sposobem na uzyskanie odpowiedniego komfortu cieplnego w domu. Jest to rozwiązanie, które nie tylko dobrze wpasowuje się w trendy, ale i jest korzystne oraz wygodne dla domowników. System ogrzewania podłogowego doskonale współpracuje z pompami ciepła.

74583155_5Ten typ ogrzewania coraz częściej jest wykorzystywane przez osoby, które decydują się na budowę domu. Jest to rozwiązanie, które wygląda bardzo estetycznie, a cała instalacja jest umieszczana pod podłogą z dowolnego surowca, niezależnie od tego, czy jest to kamień, ceramika czy drewno.

“Podłogówka” zapewnia oddawanie ciepła całą powierzchnią podłogi, dlatego w każdym pomieszczeniu gdzie jest zainstalowana, zapewniony jest równomierny rozkład temperatur. Wygoda oraz duży komfort użytkowania pomp ciepła powodują, że łatwo takie rozwiązanie połączyć z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym.

Z czego wynika oszczędność połączenia pomp ciepła z ogrzewaniem podłogowym? Wpływa na to przede wszystkim niski koszt eksploatacji. W sezonie grzewczym maksymalna temperatura klasycznego grzejnika dochodzi do 70°C, natomiast maksymalna temperatura posadzki przy ogrzewaniu podłogowym wynosi 29°C. Obniżenie temperatury zadanej przy ogrzewaniu podłogowym o chociażby 1°C już przynosi użytkownikom konkretne zyski.

System ogrzewania podłogowego wraz z pompami ciepła to ekonomiczne i atrakcyjne rozwiązanie, które pozwoli zadbać o idealny komfort cieplny w domach, a zarazem utrzymać rachunki za ogrzewanie na niskim i stałym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

komentarze z facebooka: